Ansedel Gunborg Evelina Frisk

1927-2008

Född 1927-02-13 i Gryt (D).
Död 2008-12-29 i Frustuna-Kattnäs (D) [1] .
19270213-1661

Frisk, Gunborg Evelina

Dalgatan 36, Gnesta

Död 29/12 2008.

Folkbokförd i Frustuna, Gnesta kn (Södermanlands län, Södermanland).

Född 13/2 1927 i Gryt (Södermanlands län, Södermanland).

Gift kvinna (23/7 1949).

--------------

Födelseförsamling i källan:

Gryt (Södermanlands län)

Källor:

FK 09 / man91




Gunborg Evelina Frisk
Född 1927-02-13 i Gryt (D).
Död 2008-12-29 i Frustuna-Kattnäs (D) [1] .
       
 
   
 
     
 
   
 
       
 
   
 
     
 
   
 


Levnadsbeskrivning

Född 1927-02-13 i Gryt (D).
Död 2008-12-29 i Frustuna-Kattnäs (D) [1] .
19270213-1661

Frisk, Gunborg Evelina

Dalgatan 36, Gnesta

Död 29/12 2008.

Folkbokförd i Frustuna, Gnesta kn (Södermanlands län, Södermanland).

Född 13/2 1927 i Gryt (Södermanlands län, Södermanland).

Gift kvinna (23/7 1949).

--------------

Födelseförsamling i källan:

Gryt (Södermanlands län)

Källor:

FK 09 / man91





Gifte och barn


Gift 1949-07-23.

Olle Valfrid Frisk. Född 1924-03-29 i Frustuna-Kattnäs (D).
1924-03-29

Frisk, Olle Valfrid

Dalg 36

646 00 Gnesta

Mantalsskriven i Frustuna-Kattnäs (Nyköpings kn, Södermanlands län, Södermanland), fastigheten Gnesta 79:7.

Född 29/3 1924 i Frustuna (Södermanlands län, Södermanland).

Gift man (23/7 1949).

--------------

Källor:

Mantalslängd 1991, Södermanlands län




Annika Kristina Engström f Frisk. Född 1958-10-17 i Frustuna-Kattnäs (D).
1958-10-17

Frisk, Annika Kristina

Dalg 36

150 10 Gnesta

Kyrkobokförd i Frustuna-Kattnäs (Gnesta kn, Södermanlands län, Södermanland), distrikt 01, fastighet 33433. Mantalsskriven på samma ort.

Född 17/10 1958 i Frustuna (Södermanlands län, Södermanland).

--------------

Källa: Mtl Södermanlands län 1971

1958-10-17

Engström, Annika Kristina

Uppåkrav 11

646 00 Gnesta

Mantalsskriven i Frustuna-Kattnäs (Nyköpings kn, Södermanlands län, Södermanland), fastigheten Vackerby 4:51.

Född 17/10 1958 i Frustuna (Södermanlands län, Södermanland).

Gift kvinna (28/7 1984).

--------------

Källor:

Mantalslängd 1991, Södermanlands län

Frisk, Annika Kristina 19581017

Frisk, Britt-Marie Elisabet 19530522

Frisk, Eva Birgitta 19551016

Frisk, Gunborg Evelina 19270213

Frisk, Olle Valfrid 19240329

Frisk, Yvonne Margareta 19511120




Källor

  1. Sveriges dödbok 1901-2013
Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister

Hej! Hemsida för släkten Grinder bördig från Lilla Malma i Södermanland. Jag började släktforska för att hitta pappan till min morfar Ernst Gustaf Grinder född 18980303 i Brink Lilla Malma av mor Hulda Sofia Karlsson men jag har ännu inte fått konstaterat vem fadern är. Uppdatering sker kontinuerligt då jag just nu lägger in alla födelseuppgifter och husförhör vid födseln och alla dödsattester, det är ett otroligt jobb men jag är lite envis så det ska nog gå. Vintern är lång och just nu har jag kommit till person 1530 av drygt 4800 stycken. Framställd 2018-04-12 av Håkan Högberg med hjälp av Disgen version 2016.
Startsida.